Grafikus widgetek és jelentések potenciális ügyfelekről és lehetőségekről

Ólom és üzleti lehetőség a grafikai tervezésben

Képzeljünk el egy leadet és egy üzleti lehetőséget együtt widgetek és jelentések részeként.


A következő widgetnek köszönhetően áttekintést kaphat a potenciális ügyfelek aktuális állapotáról a vállalaton belül. A widget lehetővé teszi az új, nyitott vagy függőben lévő potenciális ügyfelek teljes számának nyomon követését. Ezzel az új widgettel mindig kéznél lesz minden lényeges információ, amelyre vállalkozása hatékony irányításához szüksége van. Először ezt is be kell állítania, csakúgy, mint a többi kütyü esetében. Meghatározzuk, hogy hány napban kell feldolgozni egy leadet, és azt az időszakot, amelyben a leadek számára vonatkozó adatokat szeretnénk feldolgozni.

Ezt követően statisztikát készítünk a cég leadjairól. Megtaláljuk benne, mint látjuk, az összesítő számokat. De az egyéni potenciális ügyfelek állapota szerinti bontásban is: nyitni, nyerni és veszíteni. És azt a forrást is, ahonnan az ólom származik. Legyen szó e-mailről, internetről, telefonos ügyfélszolgálatról vagy más forrásról. Ez a widget valóban lehetővé teszi számunkra, hogy átfogó áttekintést kapjunk a potenciális ügyfelekről.



További információ a potenciális ügyfelekről.



Nézzük meg közelebbről a potenciális ügyfelekkel és üzleti lehetőségekkel kapcsolatos jelentéseket.

Az első jelentés, amelyet bemutatunk , egy üzleti lehetőségek elemzése.

A kereskedők munkájuk során természetesen különféle kereskedési lehetőségeket töltenek ki a mangában, különböző dátumokkal. Az üzleti lehetőségek részben sok adat található, és ha ezeket az adatokat szeretnénk elemezni és tovább dolgozni, akkor erre a jelentésre pontosan szükségünk van. Ennek az elemzésnek az első lépése annak meghatározása, hogy mit akarunk elemezni, milyen adatokat szeretnénk látni. Beállítunk egy dátumtartományt. Ezután kiválasztjuk, hogy az adatokat létrehozási vagy bezárási dátum szerint szeretnénk-e látni. Azt is meghatározzuk, hogyan szeretnénk a grafikont csoportosítani. Akár állapot, akár felhasználó, kampány, forrás, szolgáltatás stb. szerint. Beállítunk egy menüt és munkafolyamatot is. Következő, hogy az árbevétel és a profit tekintetében milyen értékeket vegyünk fel - akár havi, féléves árbevételt vagy profitot... A paraméterek beállítása után van egy beszámolónk a világban.

Ebben a táblázatnézetben szűrhetem és szerkeszthetem az adatokat. Meg tudom változtatni az oszlopok sorrendjét. Az értékeket a legkisebbtől a legnagyobbig tudom rendezni. Természetesen ezt a táblázatnézetet MS Excelbe is le tudom tölteni. A táblázat nézet alatt egy áttekinthető grafikon jön létre az eredményekről. Itt fogjuk látni a grafikont az alapban kiválasztott paraméter szerint csoportosítva. Természetesen igény szerint módosíthatom. Alább egy lehetőség állapot szerinti grafikont látunk - az ún. értékesítési tölcsér.


Mondjunk egy példát, ha a grafikont nem állapot, hanem felhasználók szerint csoportosítjuk. A táblázatnézet és a grafikon ezután a következőképpen néz ki. Láthatjuk, hogy a táblázat sorai felhasználók szerint vannak csoportosítva.

Erre a konkrét példára a mangó ún oszlopdiagram. Természetesen ezeket a grafikonokat képként is letölthetem a számítógépemre.


Most képzeljük el együtt a második jelentést, amely az üzleti lehetőségek sikerének elemzése.

Az első jelentésben státusz és felhasználók szerint elemeztük az üzleti lehetőségeket. Ebben a második típusú elemzésben azt nézzük meg, mennyire sikeresek üzleti lehetőségeink. Az elemzési paramétereket is beállítom az elején. Dátumtartomány és dátum melyik esemény szerint, valamint a grafikon csoportosítása különféle kritériumok szerint, például felhasználó, termék/szolgáltatás stb. Meghatározhatjuk a munkafolyamatot és azt is, hogy szeretnénk-e csoportosítani a táblát. Nézzünk egy példát. Időkeretet állítunk be a létrehozás dátuma alapján. Csoportosítsa a grafikont felhasználó szerint, és meghatározzuk az alapvető munkafolyamatot.

Ebben az esetben ugyanazok a táblázatfunkciók érvényesek, mint a fenti példákban. Ennek a példának a grafikus ábrázolása a következő lenne.


Áttekinthető grafikus kijelzőn láthatjuk, hogy egy meghatározott időn belül hány kereskedési lehetőségünk volt, mely felhasználók közül melyik végződött győzelemmel és hány végződött veszteséggel. Az elemzés alapján ki tudom szűrni a különböző paramétereket, amelyeket táblázatnézetben és grafikonon kell megjelenítenem. A vezetőn múlik, hogyan kívánja összeállítani az elemzést.


Tudjon meg többet az üzleti lehetőségekről.


Készen állsz az indulásra?
Töltsön el egy napot a Mango-val – regisztráljon, és kap egy hónapot teljesen ingyen! Csak kattints, tényleg!