Hogyan segíthet a CRM-ünk a profit szempontjából?
Néha megtörténhet, hogy a kereskedőnek gondot okoz kitalálni, hogy egy ajánlat vagy megrendelés megéri-e az árát, mekkora a haszon, és mekkora a marzsa. Mango tudja, hogyan segítsen neki ügyesen. Az ajánlatok vagy rendelések létrehozásakor azonnal láthatom a részvénykártyákon az árbevételt - nyereséget, és felmérhetem, hogy tudok-e csökkenteni az árat a vevő számára, és mennyiben nyereséges ez számomra és ezáltal a cég számára.
Ha ilyen módon hoz létre egy ajánlatot vagy rendelést , a kereskedőnek már nincs lehetősége veszteséges megbízást létrehozni. A Mango egyértelműen megmutatja a teljes költséget és az értékesítésből származó nyereséget.
A Mango valóban széles körű jelentéseket tud nyújtani az értékesítés irányításához, elemzéséhez és tervezéséhez. A jelentések részben nagyon egyszerűen megtekinthetjük az értékesítési jelentést. Csak válassza ki a szűrőt, amely szerint a diagramunkat feldolgozni kívánja, és néhány kattintással kész is vagyunk.
Mi a helyzet a fel- és keresztértékesítési lehetőségek azonosításával?
A Mango szűrők segítségével azonosíthatja azokat az ügyfeleket, akiknek további termékeket vagy szolgáltatásokat kínálhat (keresztértékesítés), vagy termékek vagy szolgáltatások drágább változatait, amelyek előnyösek lennének (upsell). Ez természetesen magasabb vevőnkénti eladásokhoz vezet. Ahogy a képen is látható, a tőlünk vásárolt 1-es terméket (ami számunkra a kódlistákban pl. alaplicenc) szűrtük le, és ez alapján tudjuk azonosítani, hogy az általuk használt alapterméken kívül mit tudunk még nekik ajánlani.
A CRM-ben természetesen beállíthatjuk KPI- inket, és ennek megfelelően világos grafikont készíthetünk, amely megmutatja, hogyan teljesítjük KPI-inket. Önön múlik, hogy milyen típusú KPI-t kíván nyomon követni. Termék, marketing, értékesítés, pénzügyi KPI-k? A választás a tiéd.
A Mangóban létrehozhatjuk és megtekinthetjük az értékesítési stratégiák fejlesztéséhez szükséges dokumentumokat. Elemezhetjük az értékesítési csapatok teljesítményét és azonosíthatjuk a gyengeségeket. Például, ha arra vagyunk kíváncsiak, hogy egy kereskedő hány megrendelést generál és milyen eladásokkal, vagy hány ajánlatot hozott létre egy adott időszakban, és még sok más.